WordPress Sitede Tekrarlayan/Yinelenen İçerikleri Bulma ve Silme

Google tarafından durumlardan birisi olarak görülen ve ilgili google dokümanlarında da söz edilen tekrarlanan/yenilenen içerikleri nasıl tespit edebileceğinizi ve kaldırabileceğinizi ve bunun için gerekli eklentiyi anlatacağız.

WordPress altyapısını kullandığınız bir siteniz yada siteleriniz varsa tekrarlayan/yinelenen (Duplicate Content) içerikleri tespit etmek ve kaldırmak çok kolay. WordPress’in resmi sitesinden indirerek yada direk sitenizin admin panelindeki eklenti kurulumu bölümünden Fix Duplicates adlı eklenti kurduktan sonra içeriğinizin analizi ederek yinelenen içerikleri tespit edebilirsiniz.

Eklentinizi kurup, aktifleştirdikten sonra aşağıdaki gibi görünecek.

fix-duplicates (1)

Resimde gördüğünüz sitede bir adet yinelenen içerik tespit edilmiş. Tespit edilen bu tekrarlanan/yenilenen içerikleri ister manuel el ile yada toplu olarak silebilirsiniz.

Böylece sitenizi Google önergilerine daha uygun hale getirebilirsiniz. Bu işlemin SEO açısından da sitenize faydası olacaktır. En önemlisi daha sağlıklı bir siteye sahip olursunuz ve bundan dolayı Google tarafından uygulanacak cezai bir işlem ile karşılaşmazsınız.

Bir önceki yazımız olan Instagram, Twitter’ı Geride Bıraktı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir