Twitter ve Foursquare Ortak mı Oluyor?

Twitter ve Foursquare birlikte tweetlere lokasyon desteği mi sağlayacaklar?

Twitter-ve-Foursquare-

Business Insider’da yer alan bir habere göre, Twitter ve Foursquare 2015′te ortak bir çalışma ile tweetlere lokasyon desteği sağlayabilirler. Eğer bu ortak çalışma gerçekleşir ise, lokasyona özel içeriğin yanı sıra Foursquare’in mekan check-in’leri ve lokal önerilerine benzer şekilde konum tabanlı özellikler sunulacak. Hatta bu yeni özellikler 2015′in ilk çeyreğinde hayata geçirilebilir.
Business Insider’ın haberine göre bir Twitter çalışanı söz bu ortaklığı doğrulamayı reddetti fakat Twitter’ın lokasyonu bir keşif aracı olarak gördüğünü bildirdi. Benzer şekilde, bir Foursquare çalışanı da söz konusu ortaklık konusunda açıklama yapmaktan kaçındı.

Twitter, lokasyona dayalı verinin avantajlarından yararlanma konusunda oldukça istekli gibi görünüyor. Son zamanlarda, lokasyonun etkisi hakkında bir takım inceleme ve araştırma yapan Twitter, lokasyon departmanı için bağımsız bir ekip kurma çalışmalarına da başladı. Hatta bu doğrultuda, daha önce Foursquare’ın coğrafi altyapı çalışmalarını yürüten ekibe liderlik eden mühendis David Blackman’i işe aldı.

Bir önceki yazımız olan Apple Watch Ne Zaman Çıkacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir