Hootlet Nedir Nasıl Kullanılır

Hootlet bir Google Chrome eklentisi olup, Hootsuite olarak bildiğimiz sosyal medya yönetim platformu sitesinin bir ek hizmetidir. Chrome’unuza yükleyip, aynı Buffer’da olduğu gibi istediğiniz sayfaları çok kolay bir yol ile birden fazla sosyal medya hesabınızda yayınlama imkanı sunar.

Paylaşmak istediğiniz sayfadayken ister eklentilerin bulduğu sağ üst’teki kısayoldan, ister sayfa üzerinde context menüden (sağ tıklama) Hootlet’e tıklayın. Hootlet browser çubuğunun hemen altında bir pencere açacak. Bu pencerede hazır bir şekilde sayfanın title’ı ve URL’nin kısaltılmış hali gelmektedir. Bu alandan postunuza eklemek istediğiniz yazıyı ekleyebiliyorsunuz.

Ayrıca link/lokasyon ekleme, zamanlama ve gizlilik ayarı değiştirme özellikleri sunan Hootlet, Hootsuite’i açmanıza gerek olmadan yakaladığınız çarpıcı içeriği sosyal ağınızla paylaşmanıza imkan tanıyor.

>> Özellikleri Hakkında

Hootlet’i Chrome’unuza yüklediğinizde, bazı işlevsel farklılıklar da fark edeceksiniz. Örneğin Youtube ve Instagram’da gezinirken “Share with Hootlet” butonu videonun ve resmin hemen yanında beliriyor.

Bir önceki yazımız olan WordPress Sitede Tekrarlayan/Yinelenen İçerikleri Bulma ve Silme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir