Facebook’tan Yeni Özellik!

Facebook’tan Kurumsal Pages Kullanıcıları İçin Yeni Özellik!

Facebook’tan-yeni-özellik

Sosyal paylaşım ağı denildiğinde ilk akla gelen platformlardan olan Facebook, video paylaşım platformu YouTube ile daha iyi rekabet edebilmek için kurumsal Pages kullanıcıları için yeni video özelliklerini devreye koydu.

Facebook şimdiye kadar Pages bölümleri için çok fazla bir şey yapmamış olsa da, bu durum yavaş yavaş değişecek gibi görünüyor. Facebook yaptığı son güncelleme ile ağındaki kurumsal sayfalar için geçerli olan yeni video gösterme özellikleri sundu.
Facebook’un Pages kullanıcıları artık sayfalarının içerik bölümünün en başında büyük bir video ve videonun yanında yorumları gösterebilecekler. Böylece facebook kullanan kurumlar kendileri için en önemli gördükleri videoyu ön plana çıkarabilecekler. Facebook’un bu uygulaması ile Pages altındaki videolar bölümü, Youtube’un video gösterme sayfalarına benzer bir özellik kazanıyor. Ve bu durum da Facebook’unYouTube’a rakip olmaya çalıştığının bir işareti olarak yorumlandı.Facebook’un yaptığı bu güncellemedeki bir diğer amacı da, kurumların Facebook Pages altında yer alan kendi sayfalarını sürekli olarak kullanmalarını sağlamak. Böylece Facebook, kurumların takipçilerine sosyal ağ linklerini verirlerken, ilk seçenek olarak Facebook Pages linklerini tercih etmelerini sağlamayı amaçlıyor ve bunun için de son dönemlerde bu doğrultuda bazı geliştirmeler yapmaya çalışıyor.
Fakat Pages sayfasının videolar kısmında öne çıkarılması için bir video seçmedi veya playlist hazırlanmadıysa, videolar aynı fotoğraf albümleri gibi görünmeye devam edecek. Böyle bir görüntünün kafa karışıklığını yaşamamak için kurumsal Pages kullanıcılarının sayfalarına seçtikleri birkaç videoyu yükleyip gerekli yeni ayarları yapmalarında fayda var. Böylece kurumsal kullanıcılar Facebook’un yapacağı güncellemeleri yavaş yavaş kendi sayfalarında görmeye başlayacak.

Bir önceki yazımız olan Apple’dan Google’a Rakip Arama Motoru! Teknoloji ve özellikle akıllı telefon devi Apple, kendi arama motorunu hayata geçirerek Google’a rakip olmaya hazırlanıyor. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir