Erp Paket Sistem

Firmaların performansını artırmak, eski sistem işleyişin yerine farklı bir sistem getirmek için özellikle büyük firmaların sıkça başvurduğu Erp sistemi ideal bir çözümdür. Çok sayıda departmanın kullandığı bölümler birbiriyle bağlı olmadığı zaman veri kaybı benzeri durumlara sıkça rastlanılır. Bu da zaman ve ekonomik açıdan kayıp demektir. Bir firmanın var olan sistemine onu iyileştiren yeni kurulum olması detay gerektiren ve güçlü alt yapı isteyen bir süreçtir.

Erp Neden Avantajlıdır? 

Geniş bir ağa sahip yazılım olan Erp sistemleri firmaya farklı açılardan katkı sağlar:

  • Firmanın kaynak verilerinde kayıp yaşanma ihtimali azalır ve tek sistemi her bölüm kullandığı için diğer departmanlar da yeniliklerden haberdar olur.
  • Yapılan işlemlerden alınan sonuçlar çok daha verimli olur.
  • Firma genel büyüme kapasitesinde artış yaşanır.
  • Ekonomik açıdan fark yaratan ilerleme kaydedilir.
  • Zaman açısından avantaj sağlanır.
  • İşiniz yaramayan veriler ileride de kullanılabilir. Bu lazım olan kısım için ekstra izin vs. gerekmez.
  • Yenilenme süreci firma özellikleri temel alınarak gerçekleştirildiği için kısa sürede adaptasyon söz konusudur.

Hangi Departmanlar Tek Alanda Toplanabilir?

Bir alanda toplanacak olan departmanlar; insan kaynakları, mali yönetim, üretim, proje yönetimi, tedarik zinciri ve müşteri ilişkileri gibi bölümlerdir. Her bölüm endi içinde alt kategorilere ayrılır ve Erp sistemleri bir arada kullanıma hazırlanmış olur. Alt departman sayısı firmaya göre değişmekle beraber 20’yi aşkın rakamları gösterir.

Erp Paketi Nasıl Seçilir?

Sistemden yararlanabilmeniz için öncesinde seçim yapmanız gerekir. Erp paketi seçimlerine önem vermek gerekir çünkü sonucu doğrudan etkileyen bir durum yaratır. Fizibilite çalışması yapılmalıdır, projenin devamlılığına dair bir bütçe oluşturulur, risk analizi yapılır ve alternatifler oluşturulur.

Erp Hizmeti

Sistemin firmayla uyumunu sağlanması, bunu öncesinde yapılacak hazırlıklar, kurulum, yeniden yapılandırma, uyum süreci ve işleyişin devamlılığı konularında Erp danışmanlık hizmeti almanız bir açıdan zorunluluktur. Yeni bir sistemin oluşturulması, eski sistemin yeni olana uyarlanması ciddi bir çalışma gerektirdiği için detaylarda ve sürecin devamında hizmet almanız gerekmektedir. Bu alanda merak edilen her konuda iletişim bilgilerinden buradan firmadan destek alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan En Güvenli Havalandırma Ürünleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir