Apple’dan Google’a Rakip Arama Motoru! Teknoloji ve özellikle akıllı telefon devi Apple, kendi arama motorunu hayata geçirerek Google’a rakip olmaya hazırlanıyor.

Apple’dan Google’a Rakip Arama Motoru!

Teknoloji ve özellikle akıllı telefon devi Apple, kendi arama motorunu hayata geçirerek Google’a rakip olmaya hazırlanıyor.

Akıllı telefon ve tablet piyasasında ulatığı başarısını arama motoru alanına da taşımak isteyen Apple bunun için gerekli çalışmaları başlatmış durumda.

Apple’ın-arama-motoru

Arama motoru pazarında açık ara lider olan Google’a yeni bir rakip Apple‘dan geliyor. Merkezi Amerika da bulunan teknoloji devi Apple, yıllardır birlikte çalıştığı arama motoru Google ile yollarını ayırarak kendi arama moturunu hayata geçirmeye karar verdi.

Apple Cihazlarından Google Haritalarını Kaldırmıştı

Kendi cihazlarında yer alan Google Haritalar servisini kaldırarak kendi geliştirdiği harita servisini kullanan Apple’a yakın kaynakların verdiği bilgilere göre şirket kendi arama motorunu yapma konusunda da çalışmalara başladı.

Apple Arama Motoru

Apple’ın kendi aramam motorunu geliştirmek için yürüttüğü bu çalışmarın amacı piyasada bir alternatif oluşturmak değil, kendi ürünleri olan iOS cihazlarında ve Safari’de kendi geliştirdiği bu yeni arama moturunu kullanmak olduğu belirtiliyor.

 

Bir önceki yazımız olan Twitter ve Foursquare Ortak mı Oluyor? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Incoming search terms:

  • google arama motoru png

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir