2018 Yeni Kia Rio GT-Line Özellikleri

Kia, sportif tasarımı ile oldukça ses getiren GT-Line ailesine 2018 model Rio hatchback modelini dâhil etti, bu yeni model daha sportif ve modern hatlarıyla oldukça dikkat çekmektedir. 2018 Yeni Kia Rio GT-Line modelinin tanıtımı oldukça iddialı ve geniş katılımlı bir organizasyonla yapıldı. Sifiraracal.com internet sitesinde daha ayrıntılı bir şekilde inceleyebileceğiniz Yeni Kia Rio GT-Line tasarım açısından klasik Kia modellerinin güçlü performans özelliklerini gösterirken sportif hatları ile GT-Line versiyonu daha göze hitap eden bir görünüm yansıtmaktadır.

Gerçekleştirilen yeni tasarım ve eklenen en son teknolojik özelliklerle daha konforlu ve spor bir yapıya bürünen otomobilin 2018 satış fiyatı ise 143.900 TL’den başlayıp 163.900 TL’ye kadar özellikleri ve donanımına göre farklılık göstermektedir. Ülkemizdeki döviz fiyatlarının dalgalı seyretmesi sebebi ile arabanın fiyatlarında dönemsel farklılıklar olabilmektedir. Sifiraracal sitesinden elde edinilen bilgilere göre yeni 2018 Yeni Kia Rio GT-Line  iki adet atmosferik dört silindirli ve bir adet turbo beslemeli üç silindirli benzinli motor seçenekleri ile satışa sunulacağı duyurulmuştur. Bununla birlikte 1,25 Lt ve 1,4 Lt’lik atmosferik üniteler sırasıyla 83 ve 98 HP güç üretirken, 7 ileri vitesli otomatik şanzıman ile bir araya getirilmektedir. Üç silindirli olan 1,0 lt’lik turbo beslemeli motor ise ürettiği 118 HP gücü 6 ileri manuel şanzıman özellikleri ile satışa sunulacaktır.

2018 Yeni Kia Rio GT-Line Yenilikleri

Tasarımsal değişikliklere baktığımızda kendini daha çok gösteren ve daha heybetli bir modele dönüştüğünü görebiliriz. Dış tasarımında krom ön ızgara, özel üretim 17 inçlik jantlar, ledli stop gurubu ve sportif çift egzoz çıkışı dikkatleri çekerken iç tasarımda ise sentetik ve deri karışımı sportif kumaşlar ve altı düz hale getirilmiş direksiyon ilk bakışta göze bu modelin getirdiği yenilikler olarak dikkat çekmektedir.

2018 Yeni Kia Rio GT-Line Donanımları

Kia yeni Rio modelinde, geniş HD ekran, Android ve İOS destekleyebilen medya sistemi, geri görüş kamerası, ön koltuk ısıtma sistemi, deri ve sportif görünümlü direksiyon simidi, hız sabitleyici,dijital klima gibi özellikler yer almaktadır.Sağlam çelik iskelet yapısı bulunan bu aracın güvenlik donanımlarında ise 6 adet hava yastığı tüm modellerde yer almaktadır.Bununla birlikte şerit takip yardımcısı,ön çarpışma algılama sistemi,yaya algılama ve otomatik frenleme özelliği ile donanım ve güvenlikte sınıf atlamıştır.Sunduğu yenilikler ve değişimler Kia Rio GT-Line modeli i 2018 yılında GT-Line sınıfında oldukça ses getireceğe benzemektedir.

2018 Yeni Kia Rio GT-Line donanımları bu şekilde sıralamak mümkündür. Sıfır araç almak isteyen için bu model ve daha birçok marka ve model arabaların inceleme ve karşılaştırmalarını www.sifiraracal.com internet sitesi üzerinden kaliteli ve oldukça ayrıntılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Giyinme Odası Seçimi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir